Tere tulemast kolmandale lehele - RESTAUREERIMINE

Restaureerimine - anna vanale fotole uus elu !

Fotoaparaadist

Vanad pildid on kõik pildistatud erineva kvaliteediklassiga fotoaparaatidega. Pilt salvestati seal valgustundliku emulsioonikihiga kaetud filmilindile. Kuna aeg ja erinevad säilitustingimused on paberpiltide kvaliteeti oluliselt halvendanud, siis kulub nende taastamisele kõige rohkem aega.

Paberfotod
Veebist võetud

Internetiavarustest salvestatud pildid on pahatihti "väikseks tehtud", mis on oluline näitaja serveriruumikokkuhoiuks, aga kvaliteetse foto saamiseks on vaja suurema mahuga faili. Selleks tuleb faili mahtu suurendada, samas tuleb suurendust võimaldavate  programmide kasutamisel vältida teralisust. 

Netipildid
Mobiiliga tehtud

Kaasaegse nutitelefoniga tehtud pildid on paljudel juhtudel paremad, kui fotoaparaadi pildid just oma eriti suure sügavusteravuse poolest. Vanemate ja lihtsamate telefonide pildikvaliteet on tagasihoidlikum ja need pildid vajavad üsna tihti kohendamist ja "järele aitamist".

mobiilipildid

       Restaureerimise teema jagan tinglikult kolmeks alajaotuseks: Kerge, keskmise raskusastmega ja keeruline restaureerimine. Järgnevalt tutvustan neid kõiki ja toon ka ilmestavad näited oma pildiarhiivist.


Kerge restaureerimine: see hõlmab endas mustvalge tasakaalu taastamist kontrastsuse taastamist ja kergemate kriimustuste, määrdumislaikude ja tolmutäppide eemaldamist.Keskmise raskusastmega restaureerimine: see hõlmab endas lisaks mustvalge tasakaalu taastamisele juba tõsiste kriimustuste, murdekohtade ja väiksemate puuduolevate pildi osade taastamist.


Järjest põnevamaks läheb, sest ees on "RASKED JUHTUMID": see hõlmab endas lisaks kõigele eelpool mainitule ka raskete määrdumiste puhastamist, katkiste nägude terveks tegemist, suuremate ja väiksemate puuduolevate osade taastamist ja veel muudki . Uskumatu, aga ma olen sellega hakkama saanud.Eelmine pilt oli kokku õmmeldud, järgmise pildi olid lapsed pooleks tõmmanud.   Ai-Ai !!!
Järgmine pilt on siiani kõige suurema töömahuga pilt. Ka värvilised pildid vajavad restaureerimist ja värvide taastamist,

ehk punaseks läinud ja luitunud pildid taas rõõmsalt värviliseks !

Nende piltide toonimiseks ei ole kasutatud AI-d.
Tõstame põnevust - mustvalgest pildist saab värviline, VAU !!!       Milliseid imelisi muutusi on võimalik luua, kasutades FOTOMONTAAŽI - selleks vaata järgmist, neljandat pildimeistri alalehte ! Järgnevalt, lõpetuseks väike eelsoojendus. Eesmärk oli saada taustaks meri ja päikeseloojang ja riietuse värvid täpseks (näidised olid kaasa toodud). TEHTUD *****Info ja kontakt: 53406293 või pildimeister@gmail.com